Rodzinne Prawo – Adwokat Łódź
2022-08-30

Adwokat do spraw alimentacyjnych

Chcesz złożyć wniosek o alimenty? Chcesz uzyskać alimenty na dziecko? A może chcesz napisać pozew alimentacyjny, ale nie wiesz jak to zrobić? Jeśli na którekolwiek z wyżej wymienionych pytań odpowiedziałeś twierdząco- dobrze trafiłeś! RODZINNE PRAWO to sprawdzony adwokat od spraw alimentacyjnych.

Obowiązek i prawa alimentacyjne - wyjaśnienie

Co to jest obowiązek alimentacyjny? To nic innego, jak konieczność dostarczenia niezbędnych środków utrzymania, oraz w miarę konieczności środków wychowawczych. Należy jednak pamiętać, że przepisy prawa alimentacyjnego nie określają w jakiej postaci mają być spełnione świadczenia alimentacyjne. Zatem mogą to być zarówno pieniądze, jak i inne rzeczy materialne. Adwokat do spraw alimentacyjnych ułatwi Ci zdobycie środków niezbędnych do życia, które należą Ci się zgodnie z obowiązującym prawem. Ponadto, korzystając z pomocy doświadczonego prawnika możesz ubiegać się zarówno o alimenty na dziecko jak i alimenty na byłą żonę.

Jak wygląda sprawa z prawem alimentacyjnym? Otóż, prawo alimentacyjne dokładnie określa co wchodzi w jego zakres.. Jednak sam proces może być nie tylko długotrwały, ale również męczący dla wielu osób. Postępowanie alimentacyjne zależności od rodzaju sprawy wymaga indywidualnego podejścia oraz skupienia się na kluczowych kwestiach .Dlaczego? Wniosek o alimenty musi być poparty właściwą i uzasadnioną argumentacją prawną. Mimo że jest to dość żmudny proces, jednak adwokat do spraw alimentacyjnych jest w stanie zakończyć go na naszą korzyść w możliwie jak najkrótszym czasie.

Adwokat do spraw alimentacyjnych- wysokość alimentów

Wysokość alimentów na dzieci bądź inną osobę jest określana w postępowaniu sądowym, dlatego w wielu sytuacjach tylko adwokat do spraw alimentacyjnych może okazać się jedyną pomocą. Co istotne? wysokość alimentów nie jest stała i może ulegać zmianom. Korzystając z naszych kompleksowych usług- pomocy doświadczonego adwokata możesz starać się o:

•    Podwyższenie alimentów na dziecko
•    Obniżenie alimentów na dziecko
•    Alimenty na żonę
•    Alimenty na rodzica

Pomoc profesjonalnego adwokata oraz uzyskanie porady prawnej pozwala na obiektywną ocenę sytuacji oraz złożenie odpowiednio sformułowanego pozwu. Należy jednak pamiętać, iż rolą adwokata jest również prawidłowe zredagowanie wniosku o zabezpieczenie. Takie rozwiązanie pozwala stronie na otrzymywanie środków lub wstrzymanie świadczenia na czas toczącego się postępowania. Reasumując, adwokat do spraw alimentacyjnych zajmuje się przygotowaniem pozwu o alimenty, reprezentuje nas w sądzie oraz ustala wysokość alimentów.

Dobry adwokat do spraw alimentacyjnych - RODZINNE PRAWO

Rodzinne prawo to firma, która od wielu lat specjalizuje się w prawie cywilnym a w szczególności w sprawach rozwodowych i alimentacyjnych. W zakresie naszych usług jest profesjonalne doradztwo, konsultacje prawne dotyczące alimentów, sporządzanie pism procesowych, uczestnictwo w negocjacjach pomiędzy stronami, udział w rozprawach a także reprezentowanie stron przed sądem, w przypadku problemów z uzyskaniem zasądzonych alimentów. Oferujemy również pomoc prawną w egzekucji alimentów. Nasi klienci są otoczeni opieką prawną od początku do końca sprawy- zawsze mogą liczyć na merytoryczną wiedzę, stały kontakt oraz informacje na temat postępów w toczącej się sprawie.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Zastanawiasz się, dlaczego RODZINNE PRAWO to dobry wybór? Wśród największych korzyści na jakie możesz liczyć korzystając z naszych kompleksowych usług znajdują się:

•    Bogate doświadczenie w prowadzeniu różnych spraw alimentacyjnych
•    Specjalizowane się w prawie rodzinnym
•    Wysoka skuteczność w wielu prowadzonych sprawach

Potrzebujesz pomocy doświadczonego adwokata do spraw alimentacyjnych? Koniecznie sprawdź nasza ofertę i skontaktuj się z nami. Zapewniamy profesjonalne podejście oraz kompleksowe doradztwo na każdym etapie prowadzonej sprawy!